Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Home / Hindu Mantras / Ashtottara Shatanamavali / 108 Names of Gayatri | Gayatrya Ashtottara Shatanamavali Lyrics in Oriya

108 Names of Gayatri | Gayatrya Ashtottara Shatanamavali Lyrics in Oriya

Gayatri Ashtottara Shatanamavali Oriya Lyrics:

ଗାୟତ୍ର୍ୟଷ୍ଟୋତ୍ତରଶତନାମାଵଲିଃ
ଓଂ ତରୁଣାଦିତ୍ୟସଙ୍କାଶାୟୈ ନମଃ । ସହସ୍ରନୟନୋଜ୍ଜ୍ଵଲାୟୈ । ଵିଚିତ୍ରମାଲାଭରଣାୟୈ । ତୁହିନାଚଲଵାସିନ୍ୟୈ । ଵରଦାଭୟହସ୍ତାବ୍ଜାୟୈ । ରେଵାତୀରନିଵାସିନ୍ୟୈ । ପ୍ରଣିତ୍ୟୟଵିଶେଷଜ୍ଞାୟୈ । ୟନ୍ତ୍ରାକୃତଵିରାଜିତାୟୈ । ଭଦ୍ରପାଦପ୍ରିୟାୟୈ । ଗୋଵିନ୍ଦପଥଗାମିନ୍ୟୈ । ଦେଵଗଣସନ୍ତୁଷ୍ଟାୟୈ । ଵନମାଲାଵିଭୂଷିତାୟୈ । ସ୍ୟନ୍ନୋତ୍ତମସଂସ୍ଥାୟୈ । ଧୀରଜୀମୂତନିସ୍ଵନାୟୈ । ମତ୍ତମାତଙ୍ଗଗମନାୟୈ । ହିରଣ୍ୟକମଲାସନାୟୈ । ଧିୟୈ । ଜନୋଦ୍ଧାରନିରତାୟୈ । ୟୋଗିନ୍ୟୈ । ୟୋଗଧାରିଣ୍ୟୈ ନମଃ ॥ ୨୦ ॥

ଓଂ ନଟନାଟ୍ୟୈକନିରତାୟୈ ନମଃ । ପ୍ରଣଵାଦ୍ୟକ୍ଷରାତ୍ମିକାୟୈ । ଘୋରାଚାରକ୍ରିୟାସକ୍ତାୟୈ । ଦାରିଦ୍ର୍ୟଚ୍ଛେଦକାରିଣ୍ୟୈ । ୟାଦଵେନ୍ଦ୍ରକୁଲୋଦ୍ଭୂତ୍ୟୈ । ତୁରୀୟପଥଗାମିନ୍ୟୈ । ଗାୟତ୍ର୍ୟୈ । ଗୋମତ୍ୟୈ । ଗଙ୍ଗାୟୈ । ଗୌତମ୍ୟୈ । ଗରୁଡାସନାୟୈ । ଗେୟଗାନପ୍ରିୟାୟୈ । ଗୌର୍ୟୈ । ଗୋଵିନ୍ଦପୂଜିତାୟୈ । ଗନ୍ଧର୍ଵନାଗରାଗାରାୟୈ । ଗୌଵର୍ଣାୟୈ । ଗଣେଶ୍ଵର୍ୟୈ । ଗୁଣାଶ୍ରୟାୟୈ ।
ଗୁଣଵତ୍ୟୈ । ଗହ୍ଵରାୟୈ ନମଃ ॥ ୪୦ ॥

ଓଂ ଗଣପୂଜିତାୟୈ ନମଃ । ଗୁଣତ୍ରୟସମାୟୁକ୍ତାୟୈ । ଗୁଣତ୍ରୟଵିଵର୍ଧିତାୟୈ । ଗୁଣାଵାସାୟୈ । ଗୁଣାଧାରାୟୈ । ଗୁହ୍ୟଗନ୍ଧସ୍ଵରୂପିଣ୍ୟୈ । ଗାର୍ଗ୍ୟପ୍ରିୟାୟୈ । ଗୁରୁପଦାୟୈ । ଗୁହ୍ୟଲିଙ୍ଗାଙ୍ଗଧାରିଣ୍ୟୈ । ସାଵିତ୍ର୍ୟୈ । ସୂର୍ୟତନୟାୟୈ । ସୁଷୁମ୍ନାନାଡିଭେଦିନ୍ୟୈ । ସୁପ୍ରକାଶାୟୈ । ସୁଖାସୀନାୟୈ । ସୁମତ୍ୟୈ । ସୁରପୂଜିତାୟୈ । ସୁଘପ୍ତଵ୍ୟଵସ୍ଥାୟୈ । ସୁଘଟିତ ସୁଦତ୍ୟସୁନ୍ଦର୍ୟୈ । ସାଗରାମ୍ବରାୟୈ । ସୁଧାଂଶୁବିମ୍ବଵଦନାୟୈ ନମଃ ॥ ୬୦ ॥

ଓଂ ସୁସ୍ତନ୍ୟୈ ନମଃ । ସୁଵିଲୋଚନାୟୈ । ସୀତାୟୈ । ସତ୍ତ୍ଵାଶ୍ରୟାୟୈ । ସନ୍ଧ୍ୟାୟୈ । ସୁଫଲାୟୈ । ସୁଵିଧାୟିନ୍ୟୈ । ସୁଭ୍ରୁଵେ । ସୁଵାସାୟୈ । ସୁଶ୍ରୋଣ୍ୟୈ । ସଂସାରାର୍ଣଵତାରିଣ୍ୟୈ । ସାମଗାନପ୍ରିୟାୟୈ । ସାଧ୍ଵିଵୈଷ୍ଣଵ୍ୟୈ । ସର୍ଵାଭରଣଭୂଷିତାୟୈ । ଵିମଲାକାରାୟୈ । ମାହେନ୍ଦ୍ର୍ୟୈ । ମନ୍ତ୍ରରୂପିଣ୍ୟୈ । ମହାଲକ୍ଷ୍ମ୍ୟୈ । ମହାସିଦ୍ଧ୍ୟୈ । ମହାମାୟାୟୈ ନମଃ ॥ ୮୦ ॥

ଓଂ ମହେଶ୍ଵର୍ୟୈ ନମଃ । ମୋହିନ୍ୟୈ । ମଦନାକାରାୟୈ । ମଧୁସୂଦନଚୋଦିତାୟୈ । ମୀନାୟୈ । ମଧୁରାଵାସାୟୈ । ନାଗେନ୍ଦ୍ରତନୟାୟୈ । ଉମାୟୈ । ତ୍ରିଵିକ୍ରମପଦାକ୍ରାନ୍ତାୟୈ । ତ୍ରିସ୍ଵର୍ଗାୟୈ । ତ୍ରିଲୋଚନାୟୈ । ସଂସ୍ଥିତାୟୈ । ସୂର୍ୟମଣ୍ଡଲମଧ୍ୟସ୍ଥାୟୈ । ଵହ୍ନିମଣ୍ଡଲମଧ୍ୟସ୍ଥାୟୈ । ଵାୟୁମଣ୍ଡଲସଂସ୍ଥିତାୟୈ । ଵ୍ୟୋମମଣ୍ଡଲମଧ୍ୟସ୍ଥାୟୈ । ଚକ୍ରିଣ୍ୟୈ । ଚକ୍ରରୂପିଣ୍ୟୈ । କାଲଚକ୍ରଵିତାନସ୍ଥାୟୈ । ଚନ୍ଦ୍ରମଣ୍ଡଲଦର୍ପଣାୟୈ ନମଃ ॥ ୧୦୦ ॥

ଓଂ ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନାତପାମଲିପ୍ତାଙ୍ଗ୍ୟୈ ନମଃ । ମହାମାରୁତଵୀଜିତାୟୈ । ସର୍ଵମନ୍ତ୍ରାଶ୍ରୟାୟୈ । ଧେଣଵେ । ପାପଘ୍ନ୍ୟୈ । ପରମେଶ୍ଵର୍ୟୈ । ଶାରଦାୟୈ । ମହାଦେଵ୍ୟୈ ନମଃ ॥ ୧୦୮ ॥

ଇତି ଗାୟତ୍ର୍ୟଷ୍ଟୋତ୍ତରଶତନାମାଵଲିଃ ସମାପ୍ତା ।

Also Read Gayatri 108 Names:

108 Names of Gayatri | Gayatrya Ashtottara Shatanamavali in Hindi | English | Bengali | Gujarati | Punjabi | Kannada | Malayalam | Oriya | Telugu | Tamil

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
 
Note: We will give astrological reading / solution for those who are longing for children and do not give predictions for Job, etc.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *