Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Home / Hindu Mantras / Ashtottara Shatanamavali / 108 Names of Shri Ganesh | Ashtottara Shatanamavali Lyrics in Oriya

108 Names of Shri Ganesh | Ashtottara Shatanamavali Lyrics in Oriya

Sri Ganesh Ashtottarashatanamavali in Oriya:

॥ ଶ୍ରୀଗଣେଶାଷ୍ଟୋତ୍ତରଶତନାମାଵଲିଃ ॥

ଓଂ ଵିଘ୍ନେଶାୟ । ଵିଶ୍ଵଵରଦାୟ (ଵିଶ୍ଵଵଦନାୟ) । ଵିଶ୍ଵଚକ୍ଷୁଷେ । ଜଗତ୍ପ୍ରଭଵେ (ଜଗତ୍ପତୟେ) । ହିରଣ୍ୟରୂପାୟ । ସର୍ଵାତ୍ମନେ । ଜ୍ଞାନରୂପାୟ । ଜଗନ୍ମୟାୟ । ଊଧ୍ଵରେତସେ । ମହାବାହଵେ ନମଃ । ୧୦ ।

ଓଂ ଅମେୟାୟ । ଅମିତଵିକ୍ରମାୟ । ଵେଦଵେଦ୍ୟାୟ । ମହାକାଲାୟ (ମହାକାୟାୟ) । ଵିଦ୍ୟାନିଧୟେ । ଅନାମୟାୟ । ସର୍ଵଜ୍ଞାୟ । ସର୍ଵଗାୟ । ଶାନ୍ତାୟ । ଗଜାସ୍ୟାୟନମଃ । ୨୦ ।

ଓଂ ଚିତ୍ତେଶ୍ଵରାୟ । ଵିଗତଜ୍ଵରାୟ । ଵିଶ୍ଵମୂର୍ତୟେ । ଅମେୟାତ୍ମନେ । ଵିଶ୍ଵାଧାରାୟ । ସନାତନାୟ । ସାମଗାନପ୍ରିୟାୟ । ମନ୍ତ୍ରିଣେ । ସତ୍ତ୍ଵାଧାରାୟ । ସୁରାଧୀଶାୟ (ସୁରାଧିପାୟ) ନମଃ । ୩୦ ।

ଓଂ ସମସ୍ତସାକ୍ଷିଣେ । ନିର୍ଦ୍ଵନ୍ଦ୍ଵାୟ । ନିର୍ଲୋକାୟ (ନିର୍ଲିପ୍ତାୟ) । ଅମୋଘଵିକ୍ରମାୟ । ନିର୍ମଲାୟ । ପୁଣ୍ୟାୟ । କାମଦାୟ । କାନ୍ତିଦାୟ (କଵୟେ) । କାମରୂପିଣେ। କାମପୋଷିଣେ (କାମଵେଷାୟ) ନମଃ । ୪୦ ।

ଓଂ କମଲାକ୍ଷାୟ । ଗଜାନନାୟ (କଲାଧରାୟ) । ସୁମୁଖାୟ । ଶର୍ମଦାୟ । ମୂଷକାଧିପଵାହନାୟ । ଶୁଦ୍ଧାୟ । ଦୀର୍ଘତୁଣ୍ଡାୟ (ଦୀର୍ଘତୁଣ୍ଡଧରାୟ) । ଶ୍ରୀପତୟେ (ଶ୍ରୀମତେ) । ଅନନ୍ତାୟ । ମୋହଵର୍ଜିତାୟ ନମଃ । ୫୦ ।

ଓଂ ଵକ୍ରତୁଣ୍ଡାୟ । ଶୂର୍ପକର୍ଣାୟ । ପରମାୟ (ପଵନାୟ ପାଵନାୟ) ୟୋଗୀଶାୟ । ୟୋଗଧାମ୍ନେ (ୟୋଗିଵନ୍ଦ୍ୟାଙ୍ଧ୍ରୟେ) । ଉମାସୁତାୟ (ଉମାସୂନଵେ) । ଆପଦ୍ଧନ୍ତ୍ରେ (ଅଘାପହାୟ) । ଏକଦନ୍ତାୟ । ମହାଗ୍ରୀଵାୟ ।
ସିଦ୍ଧସେନାୟ (ସିଦ୍ଧିସେଵିତାୟ) ନମଃ । ୬୦ ।

ଓଂ ସିଦ୍ଧଵେଦାୟ (ସିଦ୍ଧିଦାୟ) । କରୁଣାୟ । ସିଦ୍ଧାୟ । (କରୁଣାସିନ୍ଧଵେ) ଭଗଵତେ । ଅଵ୍ୟଗ୍ରାୟ (ଭଵ୍ୟଵିଗ୍ରହାୟ) । ଵିକଟାୟ । କପିଲାୟ । ଢୁଣ୍ଢିରାଜାୟ (ଢୁଣ୍ଢୟେ) । ଉଗ୍ରାୟ । ଭୀମୋଦରାୟ (ଭୀମାୟ) । ହରାୟ ନମଃ । ୭୦ ।

ଓଂ ଶୁଭାୟ । ଗଣାଧ୍ୟକ୍ଷାୟ । ଗଣେଶାୟ । ଗଣାରାଧ୍ୟାୟ । ଗଣନାୟକାୟ । ଜ୍ୟୋତିଃସ୍ଵରୂପାୟ । ଭୂତାତ୍ମନେ । ଧୂମ୍ରକେତଵେ । ଅନୁକୂଲାୟ । କୁମାରଗୁରଵେ ନମଃ । ୮୦ ।

ଓଂ ଆନନ୍ଦାୟ । ହେରମ୍ବାୟ । ଵେଦସ୍ତୁତାୟ । ନାଗୟଜ୍ଞୋପଵୀତିନେ । ଦୁର୍ଧର୍ଷାୟ । ବାଲଦୂର୍ଵାଙ୍କୁରପ୍ରିୟାୟ । ଭାଲଚନ୍ଦ୍ରାୟ । ଵିଶ୍ଵଧାତ୍ରେ (ଵିଶ୍ଵଧାମ୍ନେ) । ଶିଵପୁତ୍ରାୟ । ଵିନାୟକାୟ ନମଃ । ୯୦ ।

ଓଂ ଲୀଲାସେଵିତାୟ (ଲୀଲାଵଲମ୍ବିତଵପୁଷେ) । ପୂର୍ଣାୟ । ପରମସୁନ୍ଦରାୟ । ଵିଘ୍ନାନ୍ତକାରାୟ (ଵିଘ୍ନାନ୍ଧକାରମାର୍ତାଣ୍ଡାୟ ଵିଘ୍ନାରଣ୍ୟଦାଵାନଲାୟ) । ସିନ୍ଦୂରଵଦନାୟ । ନିତ୍ୟାୟ । ଵିଭଵେ । ପ୍ରଥମପୂଜିତାୟ (ଵିଷ୍ଣୁପ୍ରଥମପୂଜିତାୟ) । ଦିଵ୍ୟପାଦାବ୍ଜାୟ (ଶରଣ୍ୟଦିଵ୍ୟପାଦାବ୍ଜାୟ) । ଭକ୍ତମନ୍ଦାରାୟ (ଭକ୍ତମନ୍ଦାରଭୂରୁହାୟ) ନମଃ । ୧୦୦ ।

ଓଂ ମହାଶୂରାୟ । ରତ୍ନସିଂହାସନାୟ (ରତ୍ନସିଂହାସନାସୀନାୟ) । ମଣିକୁଡଲମଣ୍ଡିତାୟ । ଭକ୍ତକଲ୍ୟାଣାୟ (ଭକ୍ତକଲ୍ୟାଣଦାୟ) । ଅମେୟାୟ । କଲ୍ୟାଣଗୁରଵେ । (ଅମେୟକଲ୍ୟାଣଗୁଣସଂଶ୍ରୟାୟ) ସହସ୍ରଶୀର୍ଷ୍ଣେ ।
ମହାଗଣପତୟେ ନମଃ । ୧୦୮ ।

ଇତି ଗଣେଶାଷ୍ଟୋତ୍ତରଶତନାମାଵଲିଃ ସମାପ୍ତା ।

Also Read Sri Ganesh 108 Names:

108 Names of Shri Ganesh | Ashtottara Shatanamavali Lyrics in Hindi | English | Bengali | Gujarati | Punjabi | Kannada | Malayalam | Oriya | Telugu | Tamil

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
 
Note: We will give astrological reading / solution for those who are longing for children and do not give predictions for Job, etc.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *